>
עלונים לשבת

עלונים לשבת שיודעים לתת ערך עליון

עלוני שבת הוא ערוץ הפרסום המסתורי ביותר בישראל, ערוץ שמעטים בענף הפרסום הממוסד לא לוקח בחשבון, על אף הפנייה הרחבה שלו לציבור הדתי באמצעות יותר מ-500 סוגים של עלונים המחולקים בכל שבת בכל בית כנסת ברחבי הארץ. אז מה הם בעצם עלונים לשבת, איך תוכלו למנף את העלונים הללו לטובת פרסום העסק שלכם, ממה צריך להיזהר כשמפרסמים בעלון שבת ואיך יכולה חברה כמו נתיב מדיה, המתמחה בתחום הפרסום המודפס, להוביל אתכם על שטיח אדום דרך שער הכניסה לציבור הדתי בישראל? כל התשובות בשורות הבאות.

מה הם בעצם עלונים לשבת?

עלון שבת הוא עלון המחולק חינם לבאי בית הכנסת בשבתות ובחגים. העלון מכיל בתוכו דברי תורה בדגש על פרשת השבוע, דברי הלכה ואגדה, פלפולי פשט ודרש וסיפורי חסידות. העלון יעסוק בדרך כלל גם בנעשה בקהילה הספציפית ולפעמים גם בענייני השעה הלאומיים. בקהילות גדולות וחשובות מחולקים כמה וכמה עלונים מכמה וכמה מקורות שונים, בעוד קהילות קטנות מתבססות על עלונים עצמאיים משלהן או עלונים ארציים המחולקים בפרישה ארצית.

בשנים האחרונות הפכו עלוני השבת למוצר תוכן של ממש, עם עלונים רבים המועלים לאתרי אינטרנט ומפורסמים ברבים ועלונים שהולכים ומתרחבים עם דברי תוכן מגוונים המובאים לקוראים בהרחבה המזכירה עיתון של שבת. כאמור, עלוני שבת מחולקים בחינם ולכן מימון הדפוס וההפצה מתבסס בראש ובראשונה על פרסום, תרומות וסבסוד של עמותות בעלות עניין.

עלונים לשבת כערוץ פרסום לקהל הדתי

בבחירת ערוץ פרסום, יש כמובן לקחת בחשבון שיקולים של עלות ותקציב, אבל בראש ובראשונה יש להבטיח שהערוץ פונה לקהל היעד המתאים. בניגוד לתפיסה הרווחת, הציבור הדתי לא קונה רק מוצרי יודאיקה, כיפות וטליתות, אלא מהווה צרכן של כמעט כל סוגי המוצרים שנצרכים על ידי הציבור הרחב. בהיבט זה, עלוני שבת מאפשרים לכם להגיע לקהל יעד המונה מאות אלפי בני אדם, שהחשיפה שלהם לערוצי פרסום אחרים היא מעטה מאוד עד בלתי קיימת. זהו ערוץ הפרסום שמאפשר לכם לחדור אל הציבור הדתי ולהרחיב את הפנייה שלכם לקהלים חדשים שיכולים לשנות את כל פני העסק שלכם.

זאת ועוד, גם הציבור הדתי הוא לא גוף אחד שלם, אלא ציבור שאותו ניתן להמשיך ולחלק לסגמנטים מובחנים של לקוחות. חברת נתיב מדיה מסייעת לכם בזיהוי והגדרת הסגמנטים המתאימים לכם, בהתאמת המסר הפרסומי לכל סגמנט ובבחירת העלונים הספציפיים שבהם אתם רוצים להופיע בכדי לייצר את האימפקט המרבי במינימום תקציב.

ממה צריך להיזהר בפרסום בעלוני השבת?

אחרי שאמרנו את כל זה, הדפסת עלונים לשבת הם עדיין מוצרי תוכן שבהם מצפה הקורא למצוא מידע אינפורמטיבי וערכי עבורו. עלונים שהפכו את עצמם ללוחות מודעות המפרסמים מכל הבא ליד, מצאו מהר מאוד את קו הסיום וסגרו את שעריהם. בהיבט זה, מסייעת לכם נתיב מדיה בגיבוש המסר הפרסומי ובגיבוש הנראות שלו, בכדי לייצר מקסימום התאמה לרוח של עלון שבת. המטרה היא לייצר פרסום מתחת לרדאר של הקורא, פרסום שמעביר את המסר וחושף את המותג, אך מבלי לעורר אנטגוניזם בקרב הקוראים. עם שנים ארוכות של ניסיון בתחום הפרסום בעלוני השבת, נתיב מדיה היא אחת החברות היחידות שיודעות לעשות את זה חכם ונכון, עבור העסק שלכם.

אז מה עושים עכשיו?

תחילה עליכם לקבל החלטה על הרחבת הפנייה שלכם מול הציבור הדתי ואם אתם עדיין מתלבטים בעניין זה, נתיב מדיה תשמח לספק לכם פרטים סטטיסטיים שיסייעו לכם לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם. בהמשך לכך, נשב יחד בכדי להגדיר את קהל היעד הספציפי אליו אתם רוצים לפנות בתוך הציבור הדתי ונחליט על סט של עלוני שבת בהם יבוצע הפרסום. צוות הקריאייטיב של נתיב מדיה יבנה עבורכם את המסר הפרסומי ואת המודעה האידיאלית להצגתו בפני הציבור הדתי ובמסגרת הפורמט של עלון לשבת.

מכאן, תיקח את זה נתיב מדיה על עצמה דרך תהליך מובנה של הבאה לדפוס והפצה של העלונים בכל הקהילות הרלוונטיות. בכלל זה, נתיב מדיה מאפשרת לכם להציג את המודעה שלכם בעלונים שאיתם היא מקיימת שיתופי פעולה וכמובן בעשרות עלונים לשבת שהדפסתם והפצתם מנוהלות על ידי החברה עצמה.

קחו לעצמכם כמה דקות ותרימו אלינו טלפון, כי אתם חייבים להתחיל היכן שהוא ונתיב מדיה זה מקום מצוין להתחיל בו.

עלוני שבת – הקהל שלכם נמצא בבית הכנסת

הציבור הדתי והחרדי אוהב קדמה. הוא לקוח מצוין של טכנולוגיות מתקדמות (שלא מתנגשות עם ההלכה) וחובב את החיים הטובים במלוא מובן המילה. החרדים נוסעים לחו”ל, מעצבים את בתיהם, רוכשים ספרות תורנית, קונים רכבים. הם יכולים להיות אנשי עסקים או פיננסים. עורכי דין או רואי חשבון. יש להם אירועים משפחתיים רבים והם זקוקים למוצרים או לשירותים ואף יוקרתיים. הבעיה היא שהם לא נגישים לתקשורת ולפרסומים של הציבור החילוני, אז איך הם יגיעו אליהם?

אחת הדרכים הנפוצות היום בהעברת מידע פרסומי לציבור החרדי היא באמצעות פרסום בעלוני שבת. עלונים אלה, הנקראים גם “עלוני פרשת השבוע” הם עלונים המיועדים לציבור המתפללים בבתי הכנסת ומחולקים בהם חינם. הם דנים בדרך כלל בפרשת השבוע, כוללים דברי תורה ויש המתייחסים גם לנושאים אקטואליים. מפרסמי העלונים הם בדרך כלל ועדות הצדקה של בתי כנסת, ארגונים אידיאולוגיים שונים ועוד. כיום מודפסים ומופצים למעלה מ-5,000 עלוני שבת.

עלוני שבת משמשים היום גם כבמה פרסומית לחברות המייעדות את מוצריהן או שירותיהם לציבור הדתי והחרדי.

עיצוב והדפסה של עלוני שבת

הכמות הגדולה של עלוני השבת המחולקים מדי שבוע בבית הכנסת, יצרה רף דרישות גבוה לגבי רמת העיצוב וההדפסה של עלונים אלה. יש להתייחס אליהם כמו לכל חומר קריא שצריך להיות ברור ונעים לקריאה. לשם כך יש צורך בעיצוב מוקפד, בהדפסה צבעונית נעימה לעין, ובחלוקה נכונה של הטקסטים לצד הפרסומות.

יש כל מיני פורמטים של עלוני שבת. ישנם בעלי שני עמודים ולעתים זוהי חוברת של יותר מעשרה עמודים. לעתים זהו רק דף אחד המקופל לשניים. בכל עלון שבת יהיה מאמר מרכזי אחד המתייחס לאירוע אקטואלי, יכולים להיות בו “ווארטים”- דברי תורה קצרים, המבוססים ברובם על דברי חז”ל ורבנים שונים. זמני כניסת ויציאת השבת בארץ ולפעמים גם בעולם. סיכומים של הלכות נפוצות. סיפור דתי עם מסר או לקח כלשהו. ביוגרפיה של אישיות רבנית ידועה, לרוב לאותו ציבור שבוחר בעלון המסוים. הצגת פעילויות של זרם דתי מסוים. מודעות על הנצחה בתשלום המועבר למוציאים לאור של העלון.

הפצה בזמן – מגדילה את החשיפה

במובנים רבים עלוני שבת, הם “העיתון” וערוץ התקשורת היחיד הנגיש לציבור החרדי. כל מי בא לבית הכנסת יכול לקחת אותם. יש המעדיפים עלונים מסוימים ויש המחליפים מדי פעם ואינם צמודים לזרם כלשהו אחד.

מכיוון שמתקיימת תחרות גדולה בין כל העלונים שכן כל אחד מהם רוצה להפיץ כמה שיותר, את המסרים והדעות שלו בציבור, חשוב מאוד לתכנן את עיצוב והדפסת העלון וכן להפיץ אותו בהקדם. יש כאלה המחולקים כבר בימי חמישי.

הוצאת העלונים ממומנת מכספי הפרסומות הכלולות בהם ומתחייבים לכמות חשיפה מסוימת בפני המפרסמים. לפיכך מושם דגש רב היום על איכות ההדפסה, עיצוב העלון, מהות התוכן וגם עיצוב הפרסומות לשביעות רצונם של המפרסמים.

רוצים
להיות פרו?

השאירו פרטים,
ונצא לדרך מרתקת שתביא
הישגים ויעדים חדשים